OrtopantomogramTECHNOLÓGIE

Orthopantomogram (skrátený ako OPG) je kruhový prehľad zubov, ktorý ukazuje celú čeľusť, rozloženú v rovine.

Okrem zubov, koreňov, kanálov, koruniek a výplní môžem na snímku uvidieť aj stav parodontálnych tkanív, maxilárnych dutín a dutín. Princíp fungovania OPG zariadenia je založený na rôznych úrovniach röntgenovéj absorpcie rôznymi tkanivami ľudského tela. Výsledkom je, že obrázok zobrazuje iba obrysy zubov a ďasien a neexistuje absolútne žiadny obraz iných telesných tkanív. Pacienti by sa však nemali obávať nebezpečenstva ožiarenia, pretože dávka žiarenia je taká malá, že im umožňuje vykonávať denné ožarovanie niekoľko mesiacov bez poškodenia tela. Dávka žiarenia v orthopantomografe je oveľa nižšia ako v bežnom röntgenovom prístroji. Moderné orthopantomografy sú digitálne zariadenia, ktoré umožňujú získať jasné digitálne obrázky, ktoré je možné zväčšiť a presunúť na rôzne typy digitálnych médií. Digitálne obrázky sa dajú ľahko navzájom prekrývať, aby sa sledovali výsledky vývoja ochorení zubov a ďasien alebo aby sa získal obraz o výsledkoch zubného ošetrenia. Rovnako ako akýkoľvek digitálny obraz, zubné obrazy môžu byť uložené na pamäťovom médiu, aby lekári mohli kedykoľvek sledovať proces liečby.

ortopantomogram

V dôsledku vytvorenia panoramatického obrazu čeľustí je možné fotografovať štruktúru zubov hornej a dolnej čeľuste, paranazálne dutiny, ako aj protézy a výplne umiestnené na zuboch. Skenovanie čeľuste sa vykonáva jednoduchým spôsobom - hlava pacienta je upevnená vo vzpriamenej polohe a röntgenový prístroj sa otáča okolo čeľuste pacienta. Čas skenovania trvá 1-2 sekundy, čo je dosť na vytvorenie obrazu zubov potrebných pre zubára .

Obraz zubného OPG umožňuje zobraziť nasledujúce výsledky:

  • štruktúra zubov a ich relatívna poloha;

  • vnútorná štruktúra tkanív obklopujúcich zuby;

  • miesta začiatku zápalových procesov;

  • prítomnosť možných nádorov;

  • stav, tvar a poloha čeľuste;

  • prítomnosť zakrivenia a zlomenín v čeľustí;

  • celkový stav slinných žliaz.

scenner

Digitálny intraorálny skener.

Dnes je považovaný za technologicky najvyspelejšie, efektívne a ľahko použiteľné zariadenie, s ktorým sa robia najpresnejšie odtlačky z mäkkých tkanív a zubov.

whitening

Systém Beyond

Bielenie zubov sa zvyčajne vykonáva vystavením sklovinu a dentínu zuba (ktorý sa nachádza priamo pod sklovinou) peroxidu vodíka (H2O2).

microskope

Dentálny operačný mikroskop

Na našej klinike vykonávame všetky ošetrenie s pomocou operačného mikroskopu, ktorý nám dáva pri zväčšeniu v 25x príležitosť vidieť viac podrobností v ústnej dutine, ktoré môžu zabrániť vzniku ochorení zubov a mäkkých tkanív.

opg

Ortopantomogram

Orthopantomogram (skrátený ako OPG) je kruhový prehľad zubov, ktorý ukazuje celú čeľusť, rozloženú v rovine.

apexlocator

Apexlocator

Apexlocator je elektronické zariadenie používané v endodoncii na správne určenie polohy apikálneho zúženia a tým určenie dĺžky koreňového kanálika zuba.

rvg-rtg

RVG prístroj

Zubný visiograf (tiež nazývaný rádioviziograf, RVG) je moderné diagnostické zariadenie, ktoré umožňuje vyšetriť pacienta počas liečby priamo v zubnom kresle.

photo-canon

Digitálny fotoaparát s macro objektívom

Digitálne fotografie sú užitočné pre zubných lekárov i pacientov. Pomocou fotografií informujeme pacientov a vysvetľujeme potrebu zubného zásahu.

Digital Dental Clinic