Estetická stomatológiaSLUŽBY

Estetická stomatológia je kombináciou umenia, vedy, štýlu a najvyššej profesionality na vytvorenie individuálneho a jedinečného obrazu.

Na tento účel sa v našej praxi široko používajú tieto metódy:

  • bielenie zubov

  • zubné fazety (venners)

  • fazetky 360° (venners 360°)

  • zubné mostíky

  • keramické výplne (inlay, onlay, overlay)

  • kompozitné výplne

BIELENIE ZUBOV

Biele zuby - vždy boli a zostávajú sa snom mnohých ľudí, pretože snehovo biely úsmev zdraví človeka, zvyšuje jeho postavenie v osobných aj obchodných vzťahoch. Aby získať biele zuby, viac ľudí sa obracia na postup bielenia, ktorý robíme na klinike, alebo monitoruje jeho implementáciu doma.

ESTETICKÁ VÝPLŇ

Estetická výplň zubov - keď lekár obnovuje jemné detaily, hĺbku a prirodzenosť farby, vrstvu po vrstve, čím dokonale obnovuje funkciu a krásny výhľad zubov. Pri liečby sa využívajú kvalitne, špičkové materiály svetových výrobcov, ktoré sú rozdelené podľa estetických, funkčných a individuálnych parametrov a sú ponúkané každému pacientovi v závislosti od jeho klinickej situácie.

FAZETY (VENNER)

Dnes sú keramické zubné fazety - najestetickejšie zubné konštrukcii, inštalovaný v oblasti úsmevu aj na žuvacích zuboch. Keramika má biologickú zotrvačnosť, nie je vnímaná telom ako niečo cudzie, neabsorbuje zapachy, pigmenty a baktérie, nevypúšťa škodlivé látky a je tiež veľmi pevná. Nie je možné rozlíšiť kvalitnú keramickú fazetu, fazetu 360° od prirodzených zubov. V zubnom lekárstve fazety sú tenké keramické platne, ktoré tesne priliehajú k zubom. Dentálne fazety sú navrhnuté tak, aby maskovali rôzne chyby, ktoré sa často vyskytujú na zuboch, napríklad zmena pôvodnej farby atď. Fazety opravujú vonkajšiu časť zuba bez ovplyvnenia jeho vnútornej štruktúry, takže sú absolútne bezpečné. Výber liečebnej metódy závisí od charakteristík diagnózy pacienta, ktorá je stanovená dôkladným vyšetrením. Toto zohľadňuje želania pacienta a čas, ktorý je potrebný na obnovu zubov.

veneers

FAZETY 360° (VENNER 360°)

Dentálna konštrukcia, ktorá je umiestnená na sklovinu alebo dentin zuba a je upevnená cementovacím kompozitným materiálom. Jedná sa o spôsob, ako zachovať zub, maskovať jeho chyby a chrániť ho pred zničením. Ak hovoríme o fazete 360°, ide o pomerne veľkú rekonštrukciu zuba. Zubne fazety 360° sa používajú na obnovenie anatomického tvaru zubov, žuvacích a rečových funkcií a na vytvorenie krásneho estetického efektu. Fazeta 360° môže byť núteným opatrením, ak je nerv odstránený zo zuba a chýba veľké množstvo tkaniva. Môže byť tiež vyhotovená na živý zub, aby sa obnovil pôvodný tvar zuba a funkcia.

ZUBNÉ MOSTÍKY

dental brige

Neprítomnosť jedného alebo viacerých zubov vedie k komplikáciám v práci zubného systému a celého tela ako celku.

 

Okrem porušenia estetiky a nepohodlia počas úsmevu spôsobujú porušenie chrupu, zvýšené zaťaženie počas žuvania, stratu a atrofiu kostí, abráziu skloviny, ako aj problémy s tráviacim systémom.

 

Zubný mostík je dentálna konštrukcia, ktorá pozostáva z koruniek. Korunky sú umiestnené na vlastných zuboch (pilieroch) alebo implantátoch a stred sú vyplnený chýbajúcimi zubnými jednotkami. Konštrukcia umožňuje obnoviť jeden alebo viac zubov, ktoré chýbajú alebo sú vážne zničené.

 

Ako materiály na výrobu je možné použiť: kovokeramiku, zirkon, keramiku.

KERAMICKÁ VÝPLŇ

Takéto prekrytie poskytuje úplnú anatomickú obnovu zuba, vynikajúcu estetiku, dobrú kvalitu. Ale najdôležitejším faktorom zo všetkých je pevnosť materiálu. Absolútne nič sa s takýmto zubom nestane mnoho rokov. 

Keramické výplne vyrábajú sa na žuvacie zuby a nepoužívajú sa na frontálne zuby. Keramická výplň používaná na obnovenie tvaru, funkcie, reliéfu a estetiky korunovej časti zuba. V závislosti od stupňa zničenia zubov sa používajú rôzne typy keramickej výplne. Telo výplne môže mať veľmi malú plochu alebo prekrývať všetky stienky zuba.

dental ortho

KOMPOZITNÁ VÝPLŇ

composit

Kompozitná výplň sa používa pre rekonštrukciu zubov a umožňuje zmeniť tvar zubov, urobiť ich hladšími, zmeniť farbu. Je tiež možné zbaviť sa rôznych chýb, ktoré sa objavili v dôsledku poškodenia. Počas procedúry špecialista používa iba kvalitné materiály, vďaka ktorým sú imitované prírodné zubné tkanivá a objavuje sa krásny lesk.

Digital Dental Clinic