Detská stomatológiaSLUŽBY

Detská stomatólogia je samostatným smerom. Malí pacienti vyžadujú osobitnú pozornosť a prístup. Všetky procesy v mladom tele prebiehajú úplne inak ako u dospelých, a to by sa malo brať do úvahy — aj pri liečbe zubov.

Okrem zubného ošetrenia sa detská stomatológia zaoberá aj prevenciou zubného kazu, prevenciou strachu spojeného so zubným ošetrením, problémami s rečou a funkciou, umožňuje vyhnúť sa mnohým zubným problémom v staršom veku. Detská stomatológia je úsmevy vašich malých detí a úsmevy dospelých a úspešných ľudí v budúcnosti! 

Deti zažívajú návštevu zubára a manipulácie lekára inak ako dospelí. Prvá návšteva zubára je často rozhodujúca pre ďalší vzťah dieťaťa s lekármi. Negatívna skúsenosť s komunikáciou s zubným lekárom môže prenasledovať dieťa cely život. Z tohto dôvodu musí byť dieťa pripravené na prvú návštevu zubára. 

Detska stomatológia je jednou z oblastí práce našej zubnej kliniky. Zdravý úsmev je kľúčom k zdraviu tela dieťaťa a šťastie pre rodičov, takže zubné ošetrenie u detí by malo byť vždy pod kontrolou. Správna ústna hygiena, pravidelné preventívne vyšetrenia, včasná diagnostika a liečba kazu - to všetko zabezpečí zdravie a krásny úsmev vašich detí. 

 

 

children dentistry

 

Prvá návšteva zubára by sa mala uskutočniť približne vo veku 1,5-2 rokov. V tejto dobe deti zvyčajne tvoria súbor mliečnych zubov a lekár má príležitosť identifikovať porušenia a okamžite zabrániť ich ďalšiemu vývoju.

V Digital Dental Clinic urobíme všetko pre to, aby sa vaše dieťa počas návštevy zubára cítilo útulne a pohodlne. Náš detský lekár špecializuje sa na moderné metódy psychologickej prípravy detí a nájde spoločný jazyk aj u tých najnáročnejších pacientov. Okrem toho sa v našej stomatologickej klinike dieťa počas vyšetrenia môžete pozerať svoje obľúbené detské filmy na obrazovke veľkého televízora alebo počúvať svoju obľúbenú hudbu.

ZUBNÉ OŠETRENIE U DETÍ.

molar

Ak chcete zachrániť nervy dieťaťa a rodičov a urobiť zubnú procedúru čo najpohodlnejšou, detský zubár alebo zubárka môže ponúknuť liečbu pod anestéziou ale za predpokladu, že nie sú žiadne alergické reakcie u dieťa na anastéziu. anestézia môže byť tiež potrebná, ak je potrebný závažný chirurgický zákrok alebo je potrebné vykonať niekoľko zákrokov naraz. Našťastie je v súčasnosti anestézia jednoduchým a jemným postupom, ktorý umožňuje liečbu detských zubov bez bolesti a nepríjemných spomienok. Používame výlučne bezpečné výrobky, ktoré majú mierny účinok a po pôsobení nespôsobujú žiadne ďalšie účinky.

Pred zákrokom lekár určite pošle urobiť všetky potrebné testy. Staráme sa o bezpečnosť našich mladých pacientov a vylúčime aj najmenšie riziko pre ich zdravie.

Pre mladých pacientov detské stomatologické služby zahŕňajú účinnú liečbu najčastejších ochorení zubov a ďasien.

  • Zubný kaz - sklovina detských zubov je oveľa tenšia ako u dospelých a slabo chráni zuby pred baktériami,takže sú oveľa náchylnejšie na kaz. Je veľmi dôležité konzultovať s zubným lekárom včas, aby sa zabránilo šíreniu kazu na zdravé zuby dieťaťa, ako aj zabrániť vzniku zápalu a ochorení ústnej dutiny.

  • Pulpitída - zápal zubnej drene spôsobený zanedbaným kazom.

  • Gingivitída - zápal ďasien, ktorý sa vyvíja pri nedostatočnej ústnej hygieny, oslabenej imunity, infekčných ochorení, maloklúzie. Deti mladšie ako 10 rokov sú najviac náchylní na tento problém.

  • Periodontitída - zápalové ochorenie koreňa zuba a priľahlých tkanív. Najčastejšie sa vyskytuje ako ďalší stupeň pulpitídy a je nebezpečný pre základy trvalých zubov;

  • Stomatitída - ochorenie ústnej sliznice, charakterizované výskytom vredov a plaku na ďasnách, môže byť komplikované horúčkou a bolesťou v lymfatických uzlinách.

Zubní špecialisti v našej zubnej klinike budú liečiť všetky choroby detských zubov bezbolestne a efektívne, takže návšteva lekára je pohodlná pre dieťa a rodičov.

Pre vysoko kvalitné zubné ošetrenie, dokonca aj u detí, zubári na našej klinike používajú kofferdam na izoláciu zubov od slín a infekcie počas liečby.

PEČATENIA ZUBOV U DETÍ.

Spôsob pečatenia zubov spočíva v utesnení trhlín a iných anatomických výklenkov zdravých zubov adhezívnymi materiálmi, aby sa vytvorila bariéra pre vonkajšie faktory kazu. Kedy treba robiť pečatenie zubov?

KOREKCIA ZHRYZU U DETÍ.

Maloklúzia je bežný problém, ktorý zabraňuje tvorbe správneho umiestnenia zubov a čeľustí. Ortodontista vykoná úplnú diagnózu, vypracuje individuálny liečebný plán a ponúkne moderné a efektívne zariadenia na zarovnanie zubov a korekciu chrupu. Pri predbežnej konzultácii vás lekár informuje o všetkých fázach a nákladoch na liečbu detských zubov.

ESTETICKÁ REKONŠTRUKCIA DETSKÝCH ZUBOV (VÝPLŇ)

V zubnej klinike Digital Dental Clinic zabezpečujeme liečbu a estetickú obnovu detských zubov. V závislosti od hĺbky lézie tvrdých tkanív sa liečba uskutočňuje v troch fázach:

  • Odstránenie všetkých postihnutých zubných tkanív;

  • V prípade potreby aj odstránenie zubnej drene;

  • Estetická rekonštrukcia zubov. Obnova detského zuba vám umožní úplne obnoviť anatomickú korunku zuba, ako aj chrániť zub predtým poškodený kazom a zachovať ho až do okamihu straty a nahradenia trvalým zubom.

children dentistry

NA ČO JE TO?

Zubné výplne sa vykonávajú pre zabránenie deštrukcie zubov, zachovanie správneho mliečneho zhryzu (čo je dôležité pre tvorbu trvalého chrupu u dieťaťa) a na zabránenie prenosu infekcie na základy trvalých zubov. Metóda rekonštrukcii je založená na estetickej vyplne, ktorú vykonávame pomocou moderných univerzálnych kompozitov založených na nanokeramických technológiách.

Digital Dental Clinic