ApexlocatorTECHNOLÓGIE

Apexlocator je elektronické zariadenie používané v endodoncii na správne určenie polohy apikálneho zúženia a tým aj určenie dĺžky koreňového kanálika zuba.

Špička koreňa zuba má určitý elektrický odpor, ktorý sa meria pomocou páru elektród zvyčajne pripojených do pery a endodontických nástrojov. Princíp je jednoduchý, akonáhle súbor dosiahne vrchol koreňa, odpor sa rýchlo zníži. Na zariadení je to signalizované zvukovým alebo svetelným signálom alebo digitálnymi údajmi na displeji. Toto zariadenie je založené na najnovších lekárskych technológiách a spĺňa svetovo uznávané štandardy kvality, hygieny a bezpečnosti stomatologických služieb. Takže apexlocator umožňuje nastaviť dĺžku koreňového kanálika s presnosťou 0,1 milimetra. Spolu s metódami röntgenovéj kontroly a použitím apexlokátora umožňuje lekárovi zaplniť koreňové kanáliky pacienta po celej dĺžke, čo je dôležité z hľadiska prevencie tvorby zápalov.

apexlocator

Výhody apexlocatora:

  • Absencia bolestivých pocitov u pacienta počas postupu merania.

  • Rýchlosť pracovného procesu.

  • Žiadne vystavenie žiareniu.

  • Vysoká spoľahlivosť výsledkov.

  • Zjednodušenie procesu vyšetrenia.

scenner

Digitálny intraorálny skener.

Dnes je považovaný za technologicky najvyspelejšie, efektívne a ľahko použiteľné zariadenie, s ktorým sa robia najpresnejšie odtlačky z mäkkých tkanív a zubov.

whitening

Systém Beyond

Bielenie zubov sa zvyčajne vykonáva vystavením sklovinu a dentínu zuba (ktorý sa nachádza priamo pod sklovinou) peroxidu vodíka (H2O2).

microskope

Dentálny operačný mikroskop

Na našej klinike vykonávame všetky ošetrenie s pomocou operačného mikroskopu, ktorý nám dáva pri zväčšeniu v 25x príležitosť vidieť viac podrobností v ústnej dutine, ktoré môžu zabrániť vzniku ochorení zubov a mäkkých tkanív.

opg

Ortopantomogram

Orthopantomogram (skrátený ako OPG) je kruhový prehľad zubov, ktorý ukazuje celú čeľusť, rozloženú v rovine.

apexlocator

Apexlocator

Apexlocator je elektronické zariadenie používané v endodoncii na správne určenie polohy apikálneho zúženia a tým určenie dĺžky koreňového kanálika zuba.

rvg-rtg

RVG prístroj

Zubný visiograf (tiež nazývaný rádioviziograf, RVG) je moderné diagnostické zariadenie, ktoré umožňuje vyšetriť pacienta počas liečby priamo v zubnom kresle.

photo-canon

Digitálny fotoaparát s macro objektívom

Digitálne fotografie sú užitočné pre zubných lekárov i pacientov. Pomocou fotografií informujeme pacientov a vysvetľujeme potrebu zubného zásahu.

Digital Dental Clinic