Rvg pristroj

 


 

TECHNOLÓGIE

Zubný visiograf (tiež nazývaný rádioviziograf, RVG) - moderné diagnostické zariadenie, ktoré umožňuje vyšetriť pacienta počas liečby priamo v zubnom kresle.

Visiografická metóda vyšetrenia pomáha zubnému lekárovi identifikovať najmenšie zubné patológie s vysokou presnosťou. Visiograf prevádza röntgenové lúče na digitálne obrázky a prenáša ich na počítačový monitor priamo v ordinácii lekára. Pri diagnostike pomocou visiografu je dávka žiarenia pre pacienta i lekára 10 krát nižšia ako pri použití konvenčného röntgenového prístroja.

Aké sú výhody visiografu v porovnaní s tradičným röntgenovým žiarením?

  • Vyššia citlivosť snímača znižuje zaťaženie žiarením (v porovnaní so štandardnými röntgenovými lúčmi-o 90%);

  • Na monitore sa cez niekoľko sekúnd zobrazí veľký, jasný, vysoko kontrastný informatívny obraz, čo zvyšuje kvalitu vyšetrenia;

  • Visiograf umožňuje vidieť a vyhodnotiť stav ústnej dutiny takmer v reálnom čase;

  • Pohodlie pre pacienta: vyšetrenie sa uskutočňuje priamo v zubnom kresle, pacient nemusí vstávať a ísť do röntgenovéj miestnosti (to je nepohodlné, ak liečba už začala a zub je otvorený);

  • Digitalizovaný obrázok otvára celý rad možností: rýchle prijímanie, ukladanie súborov, preposielanie, prístup v ľubovoľnom vhodnom čase na vzdialenú konzultáciu s kolegami atď.

rvg pristroj
scenner

Digitálny intraorálny skener.

Dnes je považovaný za technologicky najvyspelejšie, efektívne a ľahko použiteľné zariadenie, s ktorým sa robia najpresnejšie odtlačky z mäkkých tkanív a zubov.

whitening

Systém Beyond

Bielenie zubov sa zvyčajne vykonáva vystavením sklovinu a dentínu zuba (ktorý sa nachádza priamo pod sklovinou) peroxidu vodíka (H2O2).

microskope

Dentálny operačný mikroskop

Na našej klinike vykonávame všetky ošetrenie s pomocou operačného mikroskopu, ktorý nám dáva pri zväčšeniu v 25x príležitosť vidieť viac podrobností v ústnej dutine, ktoré môžu zabrániť vzniku ochorení zubov a mäkkých tkanív.

opg

Ortopantomogram

Orthopantomogram (skrátený ako OPG) je kruhový prehľad zubov, ktorý ukazuje celú čeľusť, rozloženú v rovine.

apexlocator

Apexlocator

Apexlocator je elektronické zariadenie používané v endodoncii na správne určenie polohy apikálneho zúženia a tým určenie dĺžky koreňového kanálika zuba.

rvg-rtg

RVG prístroj

Zubný visiograf (tiež nazývaný rádioviziograf, RVG) je moderné diagnostické zariadenie, ktoré umožňuje vyšetriť pacienta počas liečby priamo v zubnom kresle.

photo-canon

Digitálny fotoaparát s macro objektívom

Digitálne fotografie sú užitočné pre zubných lekárov i pacientov. Pomocou fotografií informujeme pacientov a vysvetľujeme potrebu zubného zásahu.

Digital Dental Clinic