Prevenciaslužby

Prevencia zubných ochorení zahŕňa dve zložky: dennú ústnu hygienu doma a pravidelné lekárske vyšetrenie v zubnej ambulancie.

Aké sú metódy udržiavania správnej ústnej hygieny?

Najdôležitejšou podmienkou pre zdravie zubov a ďasien je udržiavanie správnej ústnej hygieny. Zdravé zuby je kľúčom k správnej výžive a zrozumiteľnej reči. Zdravie vášho tela ako celku závisí vo veľkej miere od stavu ústnej dutiny. Denná prevencia, vrátane správneho čistenia zubov, Vám umožňuje zabrániť vzniku ochorení ústnej dutiny a tento postup je menej bolestivý, nákladný a problematický ako liečba lézií, ktoré by mohli byť zastavené v počiatočnom štádiu. Medzi pravidelnými návštevami zubára by každý z nás mal dodržiavať jednoduché odporúčania, ktoré výrazne znižujú riziko vzniku kazu, parodontitídy a iných ochorení ústnej dutiny.

Aké sú metódy udržiavania správnej ústnej hygieny?

Pravidlá prevencie.

  • Je potrebné čistiť zuby najmenej dvakrát denne minimálne 2-3 minúty;

  • Po každom jedle je potrebné vyčistiť medzizubné priestory zubnou niťou a opláchnuť ústnu dutinu. Môžete tiež žuť žuvačku bez cukru, ale nie viac ako 10 minút;

  • Je potrebné sledovať, či ústna dutina nevyschne, pretože to vedie nielen k nepríjemnému zápachu, ale prispieva aj k intenzívnej reprodukcii mikróbov;

  • Nie je potrebné súčasne užívať výrobky, ktoré majú rôzne teploty. To môže viesť k zničeniu skloviny;

  • A nezabudnite podstúpiť preventívne vyšetrenie u zubára raz za šesť mesiacov.

Je potrebné venovať pozornosť vyváženej strave, ktorá pomôže nielen cítiť sa dobre, fungovať správne, ale aj starať sa o zdravie zubov a ďasien. Ak sa dodržiavajú pravidlá ústnej hygieny, ústa vyzerajú zdravo a dych je svieži a príjemný. Treba mať na pamäti, že liečba a prevencia ochorení ďasien sú najúčinnejšie v počiatočných štádiách, pri prvých príznakoch ochorenia. Koniec koncov, existuje množstvo ochorení ústnej sliznice (leukoplakia, hyperkeratóza pier, erozívna cheilitída atď.), ktoré progresuju pomaly a nespôsobujú bolesť alebo iné problémy, ale majú tendenciu degenerovať do malígnych nádorov. Včasná detekcia a liečba pomôže zachovať nielen zdravie, ale aj ľudský život.

Je potrebné venovať náležitú pozornosť ústnej hygiene od detstva, jesť správne, pravidelne navštevovať zubára - tym zachránite zuby, čo znamená, že zabezpečíte zdravie celého tela.

DO PREVENCIE V STOMATOLÓGIE PATRÍ:

dental teeth
  • vstupné vyšetrenie;

  • preventívna prehliadka;

  • dentálna hygiena;

  • detská stomatológia.

  • A nezabudnite podstúpiť

Vstupné vysetrenie.

V tomto štádiu pacient sa oznámi zo svojim zubným lekárom. Zubný lekár komunikuje s pacientom, zbiera podrobnú anamnézu, urobí niekoľko fotografií, aby pacientovi ukázal problémové oblasti a urobí niekoľko odborných vyšetrení, ktoré pomôžu urobiť správny plán liečby.

Preventívna prehliadka

Je dôležitý postup, ktorý sa musí vykonať najmenej 2 krát za rok. Počas vyšetrenia lekár kontroluje ústnu hygienu, stav zubov a mäkkých tkanív ústnej dutiny alebo stav zubných náhrad.

Dentálna hygiena.

Systém terapeutických a preventívnych opatrení, ktoré sú zamerané na prevenciu výskytu a progresie ochorení ústnej dutiny.

Detská stomatológia.

Je samostatným smerom. Malí pacienti vyžadujú osobitnú pozornosť a prístup. Všetky procesy v mladom tele prebiehajú úplne inak ako u dospelých, a to by sa malo brať do úvahy — aj pri liečbe zubov. Okrem zubného ošetrenia sa detská stomatológia zaoberá aj prevenciou zubného kazu, prevenciou strachu spojeného so zubným ošetrením, problémami s rečou a funkciou, umožňuje vyhnúť sa mnohým zubným problémom v staršom veku. Detská stomatológia je úsmevy vašich malých detí a úsmevy dospelých a úspešných ľudí v budúcnosti! Deti zažívajú návštevu zubára a manipulácie lekára inak ako dospelí. Prvá návšteva zubára je často rozhodujúca pre ďalší vzťah dieťaťa s lekármi. Negatívna skúsenosť s komunikáciou s zubným lekárom môže prenasledovať dieťa cely život. Z tohto dôvodu musí byť dieťa pripravené na prvú návštevu zubára .

Digital Dental Clinic