blog


Informácie pre Vás

Zubné fazety (venners) sú keramické prekrytia, ktoré nahrádzajú vonkajšiu vrstvu zubov. Umožňujú Vám opraviť porušenie tvaru a farby zuba. V dôsledku toho obnovený zub nelíši sa od ostatných.

Liečba s použitím lokálnej anestézie, estetických výplní zubov, keramiky a iných úspechov zubného lekárstva už nie sú novinkou pre našich pacientov.

Anatomicky sa zub skladá z korunky a koreňa. Z miesta vstupu nervu do pulparnej komory (dutina, ktorá sa nachádza vo vnútri zuba) pozdĺž celej dĺžky zuba sú úzke kanály - to sú koreňové kanály zuba.

Hlavným pravidlom pre udržanie zdravého krásneho úsmevu počas celého života je dodržiavať pravidlá ústnej hygieny.

Estetická stomatológia je kombináciou umenia, vedy, štýlu a najvyššej profesionality na vytvorenie individuálneho a jedinečného obrazu.

Spôsob pečatenie zubov spočíva v utesnení trhlín a iných anatomických výklenkov zdravých zubov adhezívnymi materiálmi, aby sa vytvorila bariéra pre vonkajšie faktory kazu.

Technológia digitálneho dizajnu je navrhnutá tak, aby optimalizovala komunikáciu zubára s pacientom a zubným lababorantom.

Profesionálne bielenie zubov sa zvyčajne vykonáva vystavením sklovinu a dentínu zuba (ktorý sa nachádza priamo pod sklovinou) peroxidu vodíka (H2O2).

Detská stomatólogia je samostatným smerom. Malí pacienti vyžadujú osobitnú pozornosť a prístup. Všetky procesy v mladom tele prebiehajú úplne inak ako u dospelých, a to by sa malo brať do úvahy.

Chirurgická stomatológia je odvetvie zubného lekárstva zodpovedné za prevenciu, diagnostiku a liečbu ochorení ústnej dutiny a maxilofaciálnej oblasti prostredníctvom chirurgických zákrokov.

Prevencia zubných ochorení zahŕňa dve zložky: dennú ústnu hygienu doma a pravidelné lekárske vyšetrenie v zubnej ambulancie.

Úsmev je dôležitou súčasťou nášho života. Úsmev nie je len vizitkou každého človeka, ale aj silnou zbraňou, s ktorou môžete poraziť ostatných.

Výhody práce s operačným mikroskopom v zubnom lekárstve.

Zubný kaz - patologický proces, pri ktorom dochádza k fokálnej demineralizácii a deštrukcii tvrdých zubných tkanív s tvorbou defektu vo forme dutiny.

ZUBNÝ KAZ

Zdravé zuby sú výsledkom vážneho prístupu k vášmu zdraviu a ústnej hygiene. Jednou z hlavných podmienok pre udržanie krásneho a zdravého úsmevu sú pravidelné návštevy zubára.

Dnes je považovaný za technologicky najvyspelejšie, efektívne a ľahko použiteľné zariadenie, s ktorým sa robia najpresnejšie odtlačky z mäkkých tkanív a zubov.

Digital Dental Clinic