Detská stomatólogia je samostatným smerom. Malí pacienti vyžadujú osobitnú pozornosť a prístup. Všetky procesy v mladom tele prebiehajú úplne inak ako u dospelých, a to by sa malo brať do úvahy — aj pri liečbe zubov.

Fotografický protokol na preukázanie stavu ústnej dutiny a mäkkých tkanív pacientom. Fotografický protokol sa vykonáva pre lepšiu komunikáciu medzi lekárom a pacientomOkrem zubného ošetrenia sa detská stomatológia zaoberá aj prevenciou zubného kazu, prevenciou strachu spojeného so zubným ošetrením, problémami s rečou a funkciou, umožňuje vyhnúť sa mnohým zubným problémom v staršom veku. Detská stomatológia je úsmevy vašich malých detí a úsmevy dospelých a úspešných ľudí v budúcnosti!
 
Deti zažívajú návštevu zubára a manipulácie lekára inak ako dospelí. Prvá návšteva zubára je často rozhodujúca pre ďalší vzťah dieťaťa s lekármi. Negatívna skúsenosť s komunikáciou s zubným lekárom môže prenasledovať dieťa cely život. Z tohto dôvodu musí byť dieťa pripravené na prvú návštevu zubára .
 
Detska stomatológia je jednou z oblastí práce našej zubnej kliniky. Zdravý úsmev je kľúčom k zdraviu tela dieťaťa a šťastie pre rodičov, takže zubné ošetrenie u detí by malo byť vždy pod kontrolou. Správna ústna hygiena, pravidelné preventívne vyšetrenia, včasná diagnostika a liečba kazu - to všetko zabezpečí zdravie a krásny úsmev vašich detí.
Prvá návšteva zubára by sa mala uskutočniť približne vo veku 1,5-2 rokov. V tejto dobe deti zvyčajne tvoria súbor mliečnych zubov a lekár má príležitosť identifikovať porušenia a okamžite zabrániť ich ďalšiemu vývoju.
 

V Digital Dental Clinic urobíme všetko pre to, aby sa vaše dieťa počas návštevy zubára cítilo útulne a pohodlne. Náš detský lekár špecializuje sa na moderné metódy psychologickej prípravy detí a nájde spoločný jazyk aj u tých najnáročnejších pacientov. Okrem toho sa v našej stomatologickej klinike dieťa počas vyšetrenia môžete pozerať svoje obľúbené detské filmy na obrazovke veľkého televízora alebo počúvať svoju obľúbenú hudbu.

 

Zubné ošetrenie u detí. 

Zub so zápalom bol odstránený. Demonštrácia tvrdých zubných tkanív - sklovina, dentín, cement, zubná dreň.Ak chcete zachrániť nervy dieťaťa a rodičov a urobiť zubnú procedúru čo najpohodlnejšou, detský zubár alebo zubárka môže ponúknuť liečbu pod anestéziou ale za predpokladu, že nie sú žiadne alergické reakcie u dieťa na anastéziu. anestézia môže byť tiež potrebná, ak je potrebný závažný chirurgický zákrok alebo je potrebné vykonať niekoľko zákrokov naraz.
Našťastie je v súčasnosti anestézia jednoduchým a jemným postupom, ktorý umožňuje liečbu detských zubov bez bolesti a nepríjemných spomienok. Používame výlučne bezpečné výrobky, ktoré majú mierny účinok a po pôsobení nespôsobujú žiadne ďalšie účinky. 
Pred zákrokom lekár určite pošle urobiť všetky potrebné testy. Staráme sa o bezpečnosť našich mladých pacientov a vylúčime aj najmenšie riziko pre ich zdravie.
 

Pre mladých pacientov detské stomatologické služby zahŕňajú účinnú liečbu najčastejších ochorení zubov a ďasien. 

 • Zubný kaz - sklovina detských zubov je oveľa tenšia ako u dospelých a slabo chráni zuby pred baktériami,takže sú oveľa náchylnejšie na kaz. Je veľmi dôležité konzultovať s zubným lekárom včas, aby sa zabránilo šíreniu kazu na zdravé zuby dieťaťa, ako aj zabrániť vzniku zápalu a ochorení ústnej dutiny.
 • Pulpitída - zápal zubnej drene spôsobený zanedbaným kazom.
 • Gingivitída - zápal ďasien, ktorý sa vyvíja pri nedostatočnej ústnej hygieny, oslabenej imunity, infekčných ochorení, maloklúzie. Deti mladšie ako 10 rokov sú najviac náchylní na tento problém.
 • Periodontitída - zápalové ochorenie koreňa zuba a priľahlých tkanív. Najčastejšie sa vyskytuje ako ďalší stupeň pulpitídy a je nebezpečný pre základy trvalých zubov;
 • Stomatitída - ochorenie ústnej sliznice, charakterizované výskytom vredov a plaku na ďasnách, môže byť komplikované horúčkou a bolesťou v lymfatických uzlinách.
  Zubní špecialisti v našej zubnej klinike budú liečiť všetky choroby detských zubov bezbolestne a efektívne, takže návšteva lekára je pohodlná pre dieťa a rodičov.

Pre vysoko kvalitné zubné ošetrenie, dokonca aj u detí, zubári na našej klinike používajú kofferdam na izoláciu zubov od slín a infekcie počas liečby. 

Prečítajte si viac o kofferdame…

 • Etapy vývoja zápalových procesov v tvrdých tkanivách zuba. Zubný kaz, pulpitída, parodontitída. Penetrácia baktérií do zuba a jeho zničenie.

Pečatenia zubov u detí.

Spôsob pečatenia zubov spočíva v utesnení trhlín a iných anatomických výklenkov zdravých zubov adhezívnymi materiálmi, aby sa vytvorila bariéra pre vonkajšie faktory kazu. Kedy treba robiť pečatenie zubov?

Prečítajte si viac o pečatení zubov…

Korekcia zhryzu u detí. 

Maloklúzia je bežný problém, ktorý zabraňuje tvorbe správneho umiestnenia zubov a čeľustí. Ortodontista vykoná úplnú diagnózu, vypracuje individuálny liečebný plán a ponúkne moderné a efektívne zariadenia na zarovnanie zubov a korekciu chrupu. Pri predbežnej konzultácii vás lekár informuje o všetkých fázach a nákladoch na liečbu detských zubov.
 

Estetická rekonštrukcia detských zubov (výplň)

V zubnej klinike Digital Dental Clinic zabezpečujeme liečbu a estetickú obnovu detských zubov. V závislosti od hĺbky lézie tvrdých tkanív sa liečba uskutočňuje v troch fázach:
 • Odstránenie všetkých postihnutých zubných tkanív;
 • V prípade potreby aj odstránenie zubnej drene;
 • Estetická rekonštrukcia zubov. Obnova detského zuba vám umožní úplne obnoviť anatomickú korunku zuba, ako aj chrániť zub predtým poškodený kazom a zachovať ho až do okamihu straty a nahradenia trvalým zubom.

Zubný kaz. Čistenie postihnutých tvrdých tkanív zuba s použitiem následným naplnením zuba kompozitným materiálom

Na čo je to?

Zubné výplne sa vykonávajú pre zabránenie deštrukcie zubov, zachovanie správneho mliečneho zhryzu (čo je dôležité pre tvorbu trvalého chrupu u dieťaťa) a na zabránenie prenosu infekcie na základy trvalých zubov. Metóda rekonštrukcii je založená na estetickej vyplne, ktorú vykonávame pomocou moderných univerzálnych kompozitov založených na nanokeramických technológiách.

Digital Dental Clinic

Kontakt

Bratislava 841 02
ul. Martina Granca 46
Telefónne čislo
+421 905 305 258

Ordinačné hodiny

PO:
UT:
ST:
ŠT:
PIA: