zubné fazety (venners) sú keramické prekrytia, ktoré nahrádzajú vonkajšiu vrstvu zubov.
Umožňujú Vám opraviť porušenie tvaru a farby zuba. V dôsledku toho obnovený zub nelíši sa od ostatných.

Hrúbka týchto fazet je od 0,3 mm. Fotografia tiež ukazuje, ako málo je potrebné brusiť zub na keramické fazety.zubné fazety sa vyrábajú podľa tvaru, farby zubov pacienta a ich želaní.
zubné fazety sú navrhnuté tak, aby boli inštalované na prednej časti zubov, aby sa získala požadovaná farba a tvar. Hrúbka týchto fazet je od 0,3 mm (závisí od prípadu), takže osoba necíti žiadne obmedzenia a nepohodlie počas nosenia.
 
Použitý materiál má schopnosť dobre prenášať svetlo, čo vám umožňuje dosiahnuť nielen kvalitné zakrytie defektov, ale aj prirodzenosť zubov.
Rôzne typy fazetok naozaj pomáhajú vyrovnať sa s obrovským množstvom kozmetických problémov ale majú svoje vlastné obmedzenia. Dentálne fazety sú vynikajúcim riešením pre tých, ktorí majú deformované zuby alebo medzery medzi nimi.

Kontraindikácií:

  • bruxizmus (škrípanie zubov);
  • parafunkcia žuvacích svalov;
  • tenké a oslabené zuby;
  • poškodenie skloviny je viac ako 60%.

KERAMICKÉ FAZETKY VS KOMPOZITNÉ FAZETY.


Keramické náhrady zubov vyzerajú prirodzenejšie, silnejšie a kompatibilnejšie s tkanivami ústnej dutiny ako kompozitné náhradyKompozitné výplne sú zase lacnejšie a môžu tiež dosiahnuť dobrý výsledok, ale len na krátky časV tomto porovnaní keramické fazety vyhrávajú bezpodmienečne. Bez ohľadu na to, aký vysoko kvalitný je kompozit, neprestáva byť plastový a plast má tendenciu delaminovať sa v priebehu času a meniť farbu.

Prečítajte si viac o estetickej stomatológii...

Keramické fazety sa priaznivo vyznačujú skutočnosťou, že materiál, z ktorého sú vyrobené, sa nevzdáva pigmentácie a dokonale si zachováva farbu aj tvar, rovnako ako úplne prechádza farbou a prenáša prirodzený lesk živých zubov. Okrem toho sa keramické fazety vyrábajú výlučne v zubnom laboratóriu a dokonale sa hodia na povrch zuba, čím sa minimalizuje riziko sekundárneho kazu medzi fazetkov a zubom.
Bohužiaľ ešte nie je možné dosiahnuť také presné prispôsobenie kompozitnými fazetkamy. Výhody kompozitných fazetok zahŕňajú ľahkú korekciu a nižšie náklady.

ČI JE POTREBNÉ BRÚSIŤ ZUBY PRE FAZETY?

Príprava zubov na keramické náhrady sa vykonáva v sklovine, niekedy je možné inštalovať fazety bez brúsenia zuba. Fotografia jasne ukazuje, že zub je takmer nespracovaný a na ňom je nainštalovaná keramická fazeta/vennerNiektorí pacienti sa mýlia a veria, že pre kompozitné fazetky na rozdiel od keramiky, nie je potrebné brúsenie zubov vôbec. V skutočnosti je príprava zubov nevyhnutná v oboch prípadoch, ale špecialisti v Digital Dental Clinic sa snažia minimalizovať vplyv na zuby - minimálno invazívna preraracia zuba. Špičkové vybavenie v tom pomáha, teda použitie operačného mikroskopa, digitálneho inraorálneho skenera, použitie vysoko kvalitných materiálov a nástrojov atď.

Iba použitie vyspelých technológií a najnovších materiálov umožňuje kvalitne spracovať zub výlučne v sklovine bez toho, aby ste ho poškodili. Vďaka tomuto prístupu je možné dosiahnuť takmer dokonalé uchytenie fazetky a vysokú spoľahlivosť konštrukcie.

Keramické fazety nie sú len prilepené k povrchu zubov cementom, technológia ich inštalácie je oveľa zložitejšia a viacstupňová, iba týmto spôsobom je dosiahnutá adhézia medzi zubom a fazetkov na chemickej úrovni.

Najprv lekár zistí, aký problém je u konkrétneho pacienta. Treba zmeniť farbu zubov alebo tvar alebo radikálnu zmenu obrazu.
Vytvorí sa digitálne odtlačky pomocou intraoralneho skanera, podľa ktorého sa vytvorí DSD (Digital Smile Design) a model diagnostiky-vosk (wax-up). Pomocou silikónového kľúča a technológie mock-up lekár prenesie vymodelované fazetky na zuby pacienta, aby pacientovi poskytol príležitosť "vyskúšať" svoje budúce fazety a vidieť svoj budúci úsmev, po prípade aj niečo zmeniť.

 

Fazety/venners samozub tv rôznych hrubkach, od 0,2 mm do1mm. Hrutka fazet zavisi od vysledku, ktory chceme dosiahnut a problémov, ktoré je potrebné vyriešiťVšetci pacienti, ktorí plánujú ošetrenia pomocou zubných fazetok, koruniek alebo mostíkov v Digital Dental Clinic majú možnosť vytvoriť predstavu o tom, čo sa nakoniec stane, to znamená vidieť konečný výsledok ešte pred postupom prípravy povrchu zubov - žiadne prekvapenia!

Pri výbere optimálnej techniky a materiálov, pri vytváraní premysleného individuálneho plánu na transformáciu vášho úsmevu sa spoliehame na otvorenú komunikáciu, diskusiu o všetkých problémoch a nástrahách, berúc do úvahy najmenšie vlastnosti, funkčné aj anatomické. Po schválení všetkých parametrov pacientom lekár začína minimalno invazivnu preparaciu zubov pod kontrolou operačného mikroskopa. Po dokončení preparacii robíme digitálne odtlačky a provizórne fazetky. To znamená že pacient hneď po preparacii zubov dostane pekný a krásny úsmev.

Digital Dental Clinic

Kontakt

Bratislava 841 02
ul. Martina Granca 46
Telefónne čislo
+421 905 305 258

Ordinačné hodiny

PO:
UT:
ST:
ŠT:
PIA: